Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “görev” yahut “iş” manaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet fiillerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek midein kullanılmaya başlangıçlandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri yahut kiliselerde çeşitli fiillerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda kâin rastgele bir kişhayırlı tarif etmek midein kullanılmaya başlangıçlandı. Günümüzde, “official” kelimesi çoğunlukla hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda kâin kişgelecek yahut kurumları tarif etmek midein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lafız resmi yahut yetkili bir konumda kâin rastgele bir kişhayırlı tarif etmek midein kullanılmaya başlangıçlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://sirnakwebtasarimseo.name.tr/ https://kahvekonsepti.name.tr/ https://eklentiler.name.tr/ https://pazarlama.name.tr/ https://samsunotobusbiletleri.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma